GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 12566085
*
nr 1256 6085
Vas
Tilgman Keramik. Höjd: 37
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2019
kl 19:36:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/5 20:44:32
1
300 kr
20/5 18:29:18
2
Vinnande bud
- Tema
20 maj
Retro
På Tema Retro den 20 maj har vi samlat konst och design från 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, W ...
Läs mer om Retro
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik tilgman keramik tilgmans keramik vas
-
8163 Bojan
+ Vas, Kina, dekor av prunus. Höjd: 14-15,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:23
-
2036 Fat
+ VAS, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karnev..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:41
-
8347 Oljemålning
Tora Pors. Signerad, daterad 59, vassrugg. Olja på..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:41
-
8008 Penselvaser
2 st, Japan, porslin. Höjd: 29,5 cm, diameter: 10,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:47
-
2046 Vas
+ Skål, Gustavsbergs Studio, Stig Lindberg/Berndt ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:39
-
2002 Vas
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Gusta..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:54
*
Vas
Läs mer om Retro
nr 1256 6085
Vas
Tilgman Keramik. Höjd: 37
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/5 20:44:32 | 1 | 300 kr |
20/5 18:29:18 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
20 maj
Retro
PÃ¥ Tema Retro den 20 maj har vi samlat konst och design frÃ¥n 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, W ...Läs mer om Retro
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik tilgman keramik tilgmans keramik vas
-
8163 Bojan
+ Vas, Kina, dekor av prunus. Höjd: 14-15,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:23 -
2036 Fat
+ VAS, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karnev..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:41 -
8347 Oljemålning
Tora Pors. Signerad, daterad 59, vassrugg. Olja på..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:41
-
8008 Penselvaser
2 st, Japan, porslin. Höjd: 29,5 cm, diameter: 10,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:47 -
2046 Vas
+ Skål, Gustavsbergs Studio, Stig Lindberg/Berndt ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:39 -
2002 Vas
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Gusta..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:54